Duurzame sieraden en trouwringen
Net zoals iedere persoon of organisatie, vinden wij als bedrijf dat wij een verantwoordelijkheid hebben in de samenleving.
Het is onze plicht om op een manier te werken die geen schade berokkent aan mens of milieu.
Als juwelier hebben wij daarbovenop een grote verantwoordelijkheid in de bestrijding van conflictdiamanten en mens- en milieuonvriendelijke goudwinning.
Conflictdiamanten
Conflictdiamanten zijn diamanten die worden verkocht om oorlogen te financieren. Winsten uit conflictdiamanten zijn door krijgsheren en rebellen gebruikt tijdens de oorlogen in Angola, de Democratische Republiek Congo (DRC) en Sierra Leone.
Het Kimberley Proces
In 2003 werd het Kimberley Proces gelanceerd: een internationaal controlemechanisme dat het illegaal maakt om in conflictdiamanten te handelen. ‘Kimberley’ is nog niet het eindpunt, maar wel degelijk een stap in de goede richting. Een certificaat van het Kimberley Proces, dat garandeert dat diamanten conflictvrij zijn, gaat mee met alle officiële transporten van ruwe diamanten van en naar deelnemende landen.
Om meer te weten te komen over het Kimberley Proces
klik hier.
Groen goud
In Nederland zijn er maar weinig plekken waar men een duurzaam gouden ring kunt bestellen.
Het goud van deze ringen is op een ecologisch verantwoorde manier gewonnen en de mijnwerkers zijn naar de waarde van het goud eerlijk betaald en werken onder veilige omstandigheden.
Synthetische diamant
De afdruk van broeikasgassen voor de productie van synthetische diamanten wordt geschat op 511 kilo. Een synthetische diamant is hiermee 3,2 keer zo vervuilend om te produceren dan een natuurlijke diamant te delven en slijpen. Door de snelle opkomst en steeds concurrerende prijzen van synthetische diamanten zal de waarde van de laboratorium gegroeide steen de komende jaren afwaarderen. Dit komt de waarde van de sieraden gezet met deze stenen niet ten goede. Daarom werken wij uitsluitend met natuurlijke en waardevolle diamanten en edelstenen die op de juiste manier gewonnen zijn, eerlijk verhandeld en hun waarde behouden.
Over de auteur
Joël Rothuis is eigenaar van De Tijd Juwelier en Rothuis.com. Als Register-gemmoloog (FGA) en Register-Taxateur in Nederland is hij een erkende autoriteit in zijn vakgebied. Hij adviseert verzekeraars en notarissen bij complexe taxaties en deelt zijn diepgaande kennis als columnist.