Gerecycled goud | Duurzame sieraden

Wilt u een schitterend gouden sieraad, zonder hier mens of milieu mee te belasten? Bij Juwelier De Tijd bieden wij u de keuze voor gerecycled goud, wat al eens eerder is gedolven en hierdoor geen schade veroorzaakt. Onze meester-goudsmeden vervaardigen hieruit de meest adembenemende en duurzame sieraden en doen dat ook op maat op basis van uw wensen.

Waarom gerecycled goud?

Fairtrade gouden Trouwringen Eras met hamerslagVeel goudmijnen bevinden zich in ontwikkelingslanden, waar de arbeidsomstandigheden en verdiensten voor mijnwerkers veelal slecht zijn. Door ontbossing en het weglekken van gifstoffen uit sommige mijnen, is ook de milieubelasting groot. Bij Juwelier De Tijd geloven we in een respectvolle omgang met mens en milieu en werken we daarom met gerecycled goud en Fairmined-goud.

Gerecycled goud is omgesmolten uit bestaande sieraden, waardoor u niet indirect bijdraagt aan de schending van mensenrechten of schade berokkent aan de natuur. Met behulp van hypermoderne recyclingtechnieken wordt het edelmetaal in oude juwelen gescheiden van andere materialen en ontstaat een fijn eindproduct als schone en duurzame basis voor uw nieuwe sieraad.

Waarom Fairmined-goud?

Een uitstekend alternatief voor gerecycled goud is Fairmined-goud. Hiervan ligt de milieubelasting een stuk lager dan gemiddeld en ook weet u zeker dat er voor de goudzuivering geen gebruik is gemaakt van vervuilend kwik. Dit goudtype wordt daarom ook wel ‘goed goud’ of ‘groen goud’ genoemd en wordt bij de Edelmetaal Waarborg in Gouda of Joure van een stempel voorzien.

Fairmined-goud is niet alleen beter voor het milieu, maar ook voor mens en maatschappij. Mijnwerkers werken in veiliger en gezondere omstandigheden en krijgen bovendien beter betaald voor hun werkzaamheden. Daarnaast worden er extra investeringen gedaan in maatschappelijke projecten zoals de bouw van crèches en scholen.

Ontwerp zelf uw duurzame en handgemaakte sieraad

Hoewel mens en milieu door Fairmined-goud een stuk minder belast worden dan gemiddeld, is de meest duurzame grondstof voor uw sieraad nog altijd gerecycled goud. De meester-goudsmeden bij Juwelier De Tijd kunnen hieruit duurzame en handgemaakte sieraden creëren, die opvallen door hun schitterende ontwerp en fraaie en gedetailleerde afwerking.

Eeuwenoud vakmanschap en moderne technologie gaan bij ons atelier hand in hand. Wij hebben een eigen voorraad gerecycled goud voor uw nieuwe juwelen, maar ook kunt u een bestaand sieraad bij ons laten transformeren of vermaken. Deze keuze is bijvoorbeeld uiterst geschikt voor een gedenksieraad, zoals een ashanger met enkele of dubbele askamer uit een oude trouwring.

Exclusieve sieraden van gerecycled goud kopen

Met exclusieve sieraden van gerecycled goud kiest u bij Juwelier De Tijd voor het beste van twee werelden. U weet zich verzekerd van juwelen met een tijdloze elegantie die zich onderscheiden door een superieure vervaardiging en hoge kwaliteitsgraad. Bovendien draagt u ze met een zeer goed gevoel, in de prettige wetenschap dat mens en milieu niet zijn belast bij de totstandkoming.

Van duurzame oorbellen tot handgemaakte ringen in alle soorten en maten; in ons atelier kunt u vrijwel elk denkbaar sieraad uit gerecycled goud tot in perfectie laten creëren. Meer weten over de uitgebreide mogelijkheden? Maak een afspraak voor een vrijblijvend bezoek aan onze sfeervolle studio via info@juwelierdetijd.nl of bel naar 0314 39 20 66.

×